piątek, 16 stycznia 2015

Kominek plus coś na kształt noworocznego postanowienia


Tak mnie naszło na uzupełnianie zaległości. Tym razem prezentuję komin, popełniony jesienią. Przepis jest prosty: bierzesz włóczkę, która zalega ci w szafie od lat i wypada na ciebie za każdym razem, kiedy tą szafę otwierasz. Sprawdzasz, czy wzór, który chodzi ci po głowie od miesięcy zagra z tą włóczką. Dziergasz. Forma prosta, wzór stokrotek gra pierwsze skrzypce, włoski włóczki lekko usztywniają całość. Zaadaptowanie wzoru stokrotek do dziergania w okrążeniach stanowiło pewne wyzwanie. Koniec końców mi się udało, ale nie pytajcie mnie, jak to zrobiłam, bo sama nie wiem, czy zdołam powtórzyć taki wyczyn. Tak się po prostu zrobiło i już. Sama włóczka to puchaty  budyń bez metki z second handu. Nie podejrzewam jej o dużą zawartość włókien naturalnych. Robione na drutach 5 mm, o ile się nie mylę.

A z innej beczki: 
Trafiłam w sieci na patent na opanowanie zapasów włóczkowych, mianowicie włóczkową dietę. Najpierw robi się inwentaryzację i waży całe zapasy (lub przynajmniej kataloguje w uporządkowany sposób - to stan wyjściowy. Na koniec roku podsumowuje się ilość "kalorii zużytych", czyli wagę udziergów i porównuje z ilością "kalorii pobranych", czyli z zakupami.
I ja właśnie zamierzam sobie taką włóczkową dietę zaordynować. Tak więc trochę zabawy przede mną (i przed dzieciakami, oczywiście - nic bez małych pomocników w domu dobyć się nie może, niestety).

5 komentarzy:

 1. Wspaniały komin :-) Cudny kolor i przepiękny wzór. Bardzo mi się podoba :-)
  Sposób na opanowanie zapasów włóczkowych... niestety nie dla mnie... za dużo mam tych moteczków... i niestety jestem za leniwa ;-)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepis doskonały. Efekt świetny!

  Rzeczywiście przepisywanie skomplikowanych wzorów na okrągło to nie lada wyzwanie - muszelki przepisywałam... to wiem. :-) Pozdrawiam, B.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy pomysł z dietą. Może sama taką zastosuje. Nawet nie jako dietę ale wskaźnik zużycia/przerobu włóczki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny kominek. Bardzo lubię ten wzorek. Pomysł na dietę włóczkowa dla mnie mało realny choć bardzo dobry. Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dieta włóczkową cudna, też wdrożyłam swoją. Moja dieta to dieta objętościowa: jak się nie mieści zapas tam gdzie powinien, to wyrabiamy, wyrabiamy szybciutko. Tyle, że sposobem nieczystym się posłużyłam, workami próżniowymi mianowicie. I teraz się mieści. I mole szans nie mają żadnych.

  OdpowiedzUsuń