czwartek, 19 kwietnia 2012

Rekonstrukcja - reaktywacja

Postanowiłam powrócić do odtwórstwa historycznego. Z tej słusznej drogi przed trzema laty zepchnął mnie wypadek i skręcenie kostki, bardzo, jak się później okazało, brzemienny w skutki  (^__-)
A teraz wracam. A właściwie zaczynam od nowa, prawie od zera. Tym razem decyzję podjęłam na tyle wcześnie, by zdążyć się przygotować do sezonu letniego. Do zrobienia ogromne mnóstwo rzeczy, a jednej nawet wielkiej. Muszę przygotować namiot.
Trzeba uszyć wyprawkę dla Króliczka. Dla mnie, chwalić niebiosa, na razie nie trzeba - odpada tak na oko miesiąc wytężonej roboty.

Właśnie przerzuciłam swoje odtwórcze przydasie i zaczynam.
To co widać na zdjęciu, to świeżo skrojona testowa koszulka dla Króliczka, robiona lekko na wyrost. W tej chwili właśnie ją zszywam.


Będę zamieszczać postępy, ale odtwórstwo z pewnością nie zdominuje bloga, ponieważ jestem mistrzem prokrastynacji i z pewnością znajdę jakieś pilniejsze robótki do wykonania (np. w tej chwili zawzięcie ćwiczę szydełkowanie, w planach na najbliższy miesiąc więcej niż jedna rzecz.).
Zaglądajcie, zrobi się multitematycznie ^__^

6 komentarzy:

 1. O, jesteś związana z jakąś grupą rekonstrukcyjną? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Luźno z powodu licznych absencji - z Rotą Pana Kacpra.

   Usuń
 2. yay:]
  ja mam już od jakiegoś czasu przesyt odtwórstwem i skupiam się raczej na innych aktywnościach. ale brzmi fantastycznie:] namiot można uszyć na domowym łuczniku (sprawdzone) a koszulinka zapowiada się świetnie:]
  pozdrawiam, A.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. LOL, marzę o łuczniku. Mam oldschoolowego singera i sprawdzę, co da się zrobić w temacie ułatwiania sobie pracy z namiotem.
   A moja zabawa z odtwórstwem trwała tak krótko, że nie zdążyłam się nią nawet przelotnie znużyć.

   Usuń
 3. Jakby co, to moja enerdowska Textima (obecnie w piwnicy) dawała sobie radę z namiotowym lnem :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zanoszę modły o to, by dała radę jeszcze trochę poszyć ;-)

   Usuń